Хочу харчуватися правильно. З чого почати?

ПП передбачає прийом їжі кожні 3-4 години, включаючи корисні перекушування. Тому почуття голоду під час правильного харчування просто не може бути.

Чому ми хочемо їсти? За почуття голоду відповідає гормон (грелін), який синтезується клітинами в шлунково-кишковому тракті. Коли в шлунку переварилася їжа, гормон подає сигнал, що настав час є. Щоб почуття голоду виникало якнайрідше, потрібно ввести в денний раціон продукти з високою калорійністю. Для цього необхідно грамотно скласти меню (краще на тиждень) та прописати, які продукти та в якій кількості є. Згодом організм адаптується і правильне харчування увійде до норми, а раптові напади голоду зникнуть.

Чи можна правильно харчуватися дешево?
Відповідь це питання неоднозначний. Тому що корисні продукти на кшталт риби, фруктів, нежирного м'яса, горіхів, овочів, коштують дорожче за сосиски, сардельки та копченості. Але ПП сьогодні – це вкладення грошей у себе та своє майбутнє здоров'я.

Хочу харчуватися правильно. З чого почати?

Існують свої лайфхаки, щоб корисно та економно харчуватися:

Купуйте сезонні продукти. Взимку овочі коштують дорого, тому краще вибирати різні коренеплоди, капусту різних сортів та домашню консервацію.
Відмовтеся від напівфабрикатів. Здається, що вони коштують недорого, але це не так. Наприклад, ціна на хороші пельмені, котлети, голубці значно вища, ніж на дієтичне м'ясо.
Купуйте акційну продукцію. Щотижня в магазинах проводяться акції, під час яких продукти харчування коштують дешевше.
Вибирайте заморожену рибу, овочі, фрукти та ягоди. За своїми якостями вони нічим не поступаються свіжим, тому що під час правильної заморозки не втрачають своїх поживних цінностей.
Складайте план харчування на тиждень чи місяць. Спочатку вам доведеться витратити кілька годин, щоб скласти ПП меню, але в майбутньому це суттєво спростить життя і ви перестанете купувати непотрібні продукти.
Готуйте їжу кілька днів уперед. Наприклад, супи, борщі, тушковані овочі, запечене м'ясо та рибу.

Що краще пити при ПП?
Здорове харчування передбачає правильний питний режим. Перевагу слід надати воді. Здоровій людині щодня необхідно випивати 35 мл води, помножених на 1 кг маси тіла. Так, людині з вагою 60 кг потрібно 2,1 л (35 60 = 2100).

Під час ПП можна вживати також такі напої: кава, трав'яний чай, рослинне молоко, ряжанку. Але вгамовувати спрагу рекомендується лише водою. Якщо ви вибираєте інші напої, потрібно враховувати їхній склад та вписувати калорійність у загальний план харчування. Так, невелика пачка фруктового соку або банку коли містить таку ж кількість вуглеводів, яка необхідна при перекусі.